תיקון דודי חשמל

דוד חשמל לא מחמם – תיקון דודי חשמל

דוד חשמל בהרבה מקומות הוא הדרך היחידה לחמם את המים כדי להתפנק במקלחת מפנקת. לא בכל מקום ניתן לנצל את אנרגיית השמש לחימום המים בדוד. דוד חשמל הוא מוצר שאמור לשרת אותנו למשך מספר שנים. מדובר בגוף חזק, אבל גם לדודי חשמל חזקים יכולים להיות תקלות שאותן צריך לתקן. הנפוצה שבהן היא דוד חשמל לא מחמם. מה הסיבות הגורמות לדוד החשמל שלנו לא לחמם את המים?
דוד חשמל מורכב מהדוד עצמו, שמותקן לרוב באיזו נישה מיוחדת אליו בבית, בדרך כלל בחדר כביסה או בפינה במקלחת. להתקנים הנלווים לדוד יכולים להיות תקלות שגורמות לדוד החשמל לא לחמם את המים לטמפרטורה שניתן להתקלח בה בנעימות לכן לפעמים צריך תיקון דודי חשמל.

הסיבות לתקלה

1. הצטברות אבנית על גוף החימום – גוף חימום בדוד חשמלי נוטה להתכלות כל שנה וחצי שנתיים, תלוי בתדירות השימוש בדוד . אם גוף החימום התקלקל אז וודאי שדוד החשמל לא יחמם. אך לעיתים נעוצה הבעיה באבנית המצטברת על גוף החימום המונעת גם היא מגוף החימום לחמם את המים בדוד החשמלי. כדי למנוע תקלות אלה, מומלץ להתקין מסנן מים בבניין כולו או לבית בלבד.

2. נזילות – נזילות יכולות לנבוע משני מקורות. מקור אחד הוא מהדוד עצמו. אם הוא נסדק או שהחליד יכולים לנזול ממנו מים. במקרה כזה אין בררה אלא חייבים להחליף את הדוד. המקור השני שיכול להיות לנזילות הוא הצנרת שמובילה מים אל הדוד וממנו. אם אינה מבודדת מספיק עשויים לנזול ממנה מים שיגרמו לדוד החשמלי לא רק לא לחמם אלא לקצרים חשמליים.

3. התרמוסטט מקולקל – התרמוסטט תפקידו לווסת את חימום המים בדוד כדי שלא יגיע לטמפרטורה גבוהה מדיי. אם התרמוסטט בעייתי בדרך כלל יגרמו קצרים חשמליים, אבל יכול מאוד להיות שהתרמוסטט נכבה מהר מדיי עוד בטרם מספיק הדוד החשמלי להתחמם, ולפיכך הגורם לדוד חשמל לחמם הוא התרמוסטט.

לסיכוםתיקון דודי חשמל

מנינו את הבעיות העיקריות לדוד חשמל לא מחמם. כשמזמינים טכנאי תיקון דודי חשמל לבעיות הגורמות לדוד חשמל לא לחמם, רצוי כי תשאלו את עצמכם בן כמה הדוד החשמלי עצמו כדי שתוכלו לאמוד את עלות תיקון דודי חשמל. אם ישן מדיי ייתכן כי לא יהיה מנוס אלא להחליפו. אבל פעמים רבות הבעיה נפתרת בהחלפת אחד המרכיבים הנלווים לו.

שתפו את העמוד ב: