התקנת דוד שמש

התקנת דוד שמש

שוק דודי השמש מוצף במתקיני דודי שמש, בטכנאים ובמומחים להתקנת דוד שמש. אנשים רבים מציגים עצמם כמומחים לנושא דודים וכמתקיני דודי שמש מקצועיים, אבל האמת מעט מורכבת יותר. יש רבים שלהם ידע באינסטלציה, אולם רק מיעוט מביניהם יכול להציג הוכחה להסמכה מקצועית כאינסטלאטור בכלל וכמתקין דודי שמש מקצועי בפרט.

האם המתקין מוסמך?

כדי להיות סמוכים ובטוחים כי מתקיני דוד השמש ששכרתם את שירותיהם יכולים לבצע את משימתם בצורה מוצלחת, תקינה ומקצועית, ושיש להם את המיומנות הרצויה כדי לסיים את העבודה בהצלחה וודאית, חשוב לשכור את שירותיהם של טכנאי דודים מוסמכים, שרצוי שיהיו גם אינסטלטורים מוסמכים. אינסטלטור מוסמך יודע לעבוד עם מערכות צנרת כמו אלו שמותקנות בדודי השמש, ולהבטיח אפס נזילות או בעיות רטיבות, שסתומים לא מאובטחים ושאר "הפתעות" שעלולות לצוץ לאחר שמתקין לא מנוסה באינסטלציה יתקן דוד שמש על גג ביתכם.

כבר בתהליך הרכישה של דוד השמש הופך עניין מתקיני דודי השמש לחשוב, ואפשר ואף רצוי לברר במועד הרכישה מי יתקין את הדוד ומהי הסמכתו. אם רכשתם את דוד השמש או דוד החשמל שלכם מהיצרן, הרי שהבטחתם שהמתקינים שיגיעו איתו להציבו על גגכם יהיו מקצועיים ואחראים כלפיכם על שמירת זכותכם לקבל בסוף התקנת דוד שמש תקין שיפעל לשביעות רצונכם, וכן על השקט שמקנה רכישת דודים מספקים מוסמכים והתקנתם על ידיהם.

בעת קבלת שירות ממתקיני דודי שמש יש לוודא:

* ראשית שקיבלתם מסמך המעיד על אחריות המתקין להתקנת דוד שמש, וכן מה כלול באחריות הניתנת במסגרת השירות ומה משך הזמן שלגביו היא תקפה.

* התקנת דוד החשמל (התומך בפעולת דוד השמש) כוללת גם מחמם הבנוי עם שרוול האצה. אם רכשתם דוד תיקון דוד שמששמש עם שרוול האצה, בדקו האם גם החיבורים כלולים במחיר התקנת דוד שמש, או שעליכם להוסיף סכום כסף עבור התקנת השרוול.

* יש נגישות לגג עם הציוד הכבד, כזו שתאפשר את העלאתו, את הצבתו הנכונה (מבחינת הבדלי הגבהים הנחוצים), העברת הצנרת בבטחה ובנוחות אל דירתכם.

* סיכמתם עם מתקיני דודי השמש מחיר הכולל גם את עלות פינוי הדוד הישן, ושאר הציוד המיותר.

ובכל מקרה, עשו לכם כלל שבכל הזמנת מתקיני דודי שמש יש לוודא שבעל המקצוע שזומן הוא גם בעל כל ההסמכות הדרושות לעבודה בתחום. עדיף גם לקחת בעל מקצוע שזכה להמלצה של מכר, חבר או קרוב משפחה.

כיצד מבצעים התקנת דודי שמש ומוודאים שהיא בוצעה כשורה?

כמעט בכל בית כיום, ישנו דוד שמש אשר מותקן, ומאפשר ליהנות ממים חמים לאורך רוב ימות השנה, מבלי שיש צורך לבזבז חשמל. עם זאת, כמובן שתקלות בדודי החשמל הם חלק משגרת חיינו, אך במקביל – אנו מעוניינים להקטין את התדירות שלהם באופן משמעותי. כמובן שדוד תקין מתחיל בעצם התקנת דוד שמש בצורה נכונה. אולם לצורך כך, עליכם להבין איך בכלל מבצעים התקנת דודי שמש ומה התהליך עצמו כולל. לאחר שנסביר לכם על תהליך התקנת דוד שמש, גם נוכל להסביר לכם, מהם הסימנים שיעזרו לכם לוודא שההתקנת דוד שמש אכן בוצעה כראוי. שימו לב כמובן שתקלות יכולות להתרחש גם בדודים שהותקנו כראוי, מבלאי טבעי שנגרם אחרי שנים רבות. עם זאת, כל עוד הדוד הותקן כשורה – הוא צריך לשרת אתכם היטב לאורך עשור לפחות בלי שיש צורך לתקן בו משהו.

אז איך מתקיני דודי שמש מבצעים התקנה ראויה?

  • שלבי ההתקנת דוד שמש השונים – התקנת דודי שמש מתחילה בכך שצריך לוודא שהצנרת במבנה מוכנה להתקנת דוד השמש, ושיש מקום לחיבור בין דוד השמש בגג, לבין הצנרת הביתית. לאחר שמוודאים שהצנרת קיימת, אפשר להתחיל בהתקנת דוד שמש. התקנת דוד שמש מורכבת מכמה שלבים שונים. יש ראשית להניח על הגג את הקולטים. יש להציב אותם בזווית כך שהם יקלטו את מקסימום מקרני השמש לאורך רוב שעות היום. לאחר מכן יש למקם את גוף החימום עצמו, ולחבר אותו כמובן אל הקולטנים. בחלק התחתון של הדוד יש גם להתקין את הפלאנג' – זהו גוף החימום של הדוד, ויש לכסות אותו ולבודד אותו בהתאם. יש גם לדאוג להתקנה של התרמוסטט ולכוון אותו בהתאם. התרמוסטט בעצם דואג לכך שהמים לא יגיעו לחום גבוה מידי והדוד לא יבזבז אנרגיה לחינם. שימו לב שכאשר מתקינים את הצנרת שמחברת בין דוד לבין הקולטנים יש לעתים להתקין רכיב חשמלי זעיר (שעושה שימוש באנרגיה חשמלית ברמות זעירות) כדי לדאוג להאצת החום, אך לא תמיד יש בכך חובה. לאחר מכן יש גם לדאוג להתקנת כל תשתית החשמל הנוספת הנדרשת עבור הדוד, ולראות האם הכל עובד כשורה.
  • איך יודעים שהכל בסדר? – המבחן הטוב ביותר לתקינות של הדוד, אחרי שהשלבים השונים של ההתקנת דוד שמש הסתיימו, הוא כמובן לבדוק האם יש לכם מים חמים מבלי שהייתם צריכים להפעיל את דוד החשמל. אולם, מה עושים אם מדובר על חודשי החורף? כדאי פשוט לעלות כל כמה זמן לגג ולבחון את הדוד – יש לוודא שאין חלודה שהצטברה על הצנרת או בדוד עצמו, ולוודא שבגוף הדוד עצמו אין חורים. יש לוודא שאין קורוזיה שהתפתחה על הקולטנים עצמם, וכמובן לוודא שהם לא מכוסים בלכלוך מוגזם מידי.

ומה קורה אם יש בעיה?

אם גיליתם שיש בעיה, כנראה שהתקנת דוד שמש לא בוצעה ע"י מתקיני דודי שמש איכותיים – וכדאי לבצע סקר שוק מחדש, ולהזמין הפעם איש מקצוע שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות.

מחפשים מתקיני דודי שמש? אנו מייצרים ומתקינים דודי שמש בכל רחבי הארץ!
צלצלו עכשיו: 1800-800-464 או הגיעו לסניף אידאל הקרוב לביתכם

אידאל דודי שמש
אידיאל דודי שמש

שתפו את העמוד ב: